• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

عراق ایرویز Iraqi Airways

پرواز به Iraqi-airways-logo

هواپیمایی عراق یا عراقی ایرویز حامل پرچم ملی عراق است. دفتر مرکزی آن در فرودگاه بین‌المللی بغداد قرار دارد و قطب‌های اصلی آن نیز همین فرودگاه به اضافه فرودگاه بین‌المللی نجف، فرودگاه بین‌المللی بصره، فرودگاه بین‌المللی اربیل است. این شرکت هواپیمایی قدیمی‌ترین ایرلاین خاورمیانه محسوب می‌شود. هواپیمایی عراق عضو سازمان ترابری هوایی عربی است. هواپیمایی عراق در سال 1945 تاسیس شد. این ایرلاین کار خود را با هواپیماهای دراگون راپید شروع کرد. برای دهه مالی بعدی، تا سال 1955، ناوگان عراقی ایرویز با هواپیماهای ویکرز ویسکونت جایگزین شد. تا سال 1955 این هواپیماها تمامی خدمات هواپیمایی عراق را عهده‌دار شدند. دهه 1960 که مقارن با ورود نسل جت‌ها بود، هواپیمایی عراق با خرید هواپیماهای توپولوف روسی TU-124 و هواپیماهای برتانیایی تریدنت به سرعت شروع به مدرنیزه کردن ناوگان خود کرد. این جت‌ها به پرکت هواپیمایی عراق این اجازه را می‌داد تا خدمات خود را در خاورمیانه، آفریقا و اروپا گسترش دهد. به مرور زمان هواپیماهای باربری مثل Il-76 هم به ناوگان این هواپیمایی اضافه شدند. در دهه 1970، هواپیمایی عراق مسیر جدیدی به فرودگاه بین‌المللی نیویورک راه اندازی کرد و به همین دلیل نیاز به جت‌های بزرگتری داشت. بنابراین جت‌های بوئینگ 707 را نیز به ناوگان خود افزود. دیری نپایید که بوئینگ‌های 747 نیز از راه رسیدند. اولین پرواز سیستمی، تجاری و داخلی هواپیمایی عراق پس از براندازی حکومت صدام حسین با 100 نفر مسافر از بغداد به بصره و در تاریخ 4 ژوئن 2005 بود. همچنین اولین پرواز این ایرلاین به تهران پس از 25 سال در تاریخ 6 نوامبر 2005 انجام شد.

راهنمای خرید بلیط پرواز عراقی ایرویز

برای خرید آنلاین بلیط پرواز عراقی ایرویز، کافیست سه حرف اول نام شهر مبدأ و سه حرف ابتدای نام شهر مقصد را در بخش جستجوی پرواز، وارد نموده و تاریخ رفت و برگشت خود را تعیین نمایید. با مشخص کردن تعداد مسافران و کلاس پروازی و پس از فشردن دکمه جستجوی پرواز، لیست کاملی از پروازهای عراقی ایرویز برای مسیر مورد نظر شما به نمایش در می آید. می توانید اطمینان داشته باشید که در لیست پروازهای عراقی ایرویز ، انواع بلیط ارزان عراقی ایرویز و بلیط لحظه آخری عراقی ایرویز نیز برای شما نمایش داده می شود . شما این امکان را دارید که به کمک فیلتر های موجود ، لیست پرواز ها را بنا به شرایط و نیاز خود مرتب نموده و به راحتی رزرو بلیط عراقی ایرویز را در کوتاهترین زمان و بصورت آنلاین انجام دهید و با ایرلاین مورد علاقه خود سفر کنید.
قبل از رزرو آنلاین پرواز عراقی ایرویز بهتر است با جزئیات این شرکت هواپیمایی بیشتر آشنا شوید.

دریافت آنلاین کارت پرواز عراقی ایرویز

هواپیمای عراقی هنوز مجهز به سیستم چک- این آنلاین نمی‌باشد.

کلاس های پروازی هواپیمایی عراقی ایرویز

  بیزنس کلاس

یکی از کلاسهای پروازی عراقی ایرویز بیزنس کلاس می باشد.

  اکونومی کلاس

صندلی‌های این کلاس پروازی استاندارد هستند. بیشتر صندلی‌های کلاس پروازی اکونومی عراقی ایرویز چرمی و راحت هستند و همگی بالش‌های عقب دارند. هواپیماهای بوئینگ آن مجهز به مانیتورهای کوچک پشت هر صندلی هستند و یک هدفون کوچک و درگاه شارژ USB نیز دارند.

PHOTOS

بار دستی مجاز هواپیمایی عراقی ایرویز

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای هواپیمایی عراق 7 کیلوگرم است و ابعاد آن نباید از 56* 45* 25 تجاوز کند.

پذیرش بار مجاز هواپیمایی عراقی ایرویز

پذیرش بار مجاز در پروازهای هواپیمایی عراق به مقصد و کلاس پروازی بستگی دارد. مقدار بار مجاز برای پروازهای اکونومی 25 کیلوگرم و برای پروازهای تجاری( بیزینس) 40 کیلوگرم می‌باشد.

ناوگان هوایی هواپیمایی عراقی ایرویز

ناوگان هوایی هواپیمایی عراق شامل دو دوره زمانی می‌باشد. ناوگان هوایی قدیمی عراقی ایرویز که قدیمی‌ترین هواپیمایی خاورمیانه است در روند مدرنیزه کردن ناوگان خود با نسل جدیدی از بوئینگ‌های 757، 767 و ایرباس می‌باشد. در ناوگان قدیمی این ایرلاین هواپیماهایی مانند بوئینگ 747، بوئینگ 707، بوئینگ 727، بوئینگ 757، بوئینگ SP 747، بوئینگ 737، بوئینگ 767 و ایلیوشین ایل-۷۶ به چشم می‌خورد. همچنین ناوگان جدید هواپیمایی عراق را هواپیماهای بوئینگ، ایرباس، و بمباردیه تشکیل می‌دهند. در حال حاضر هواپیمایی عراقی مجموعا 30 فروند هواپیمای فعال در ناوگان هوایی خود دارد.

از جمله ناوگان هوایی عراقی ایرویز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ایرباس A300-600
  ایرباس A310-200
 ایرباس A320-200
  ایرباس A321-200
  ایرباس A330-200
  بوئینگ 200-737
  بوئینگ 300-737
  بوئینگ 400-737
  بوئینگ 700-737
  بوئینگ 800-737
  بوئینگ 200-767
  بوئینگ 300-767
  بوئینگ 400-747
  بوئینگ  SP747
  بوئینگ 200-777
  بمباردیه CRJ-900

سایر اطلاعات درباره هواپیمایی عراقی ایرویز

 • نام ایرلاین: عراقی ایرویز
 • کد IA :IATA
 • سال تاسیس: 1945
 • مقر اصلی: بغداد، عراق
 • وب سایت عراقی ایرویز : iraqiairways.com.iq
پرواز به iraqi-plane
پرواز به iraqi-food
پرواز به iraqi-seats